www.ovečky.sk / O najzdravšiu triedu/

Sme deti zo Školského klubu detí SRDIEČKO pri Základnej škole na ulici Komenského v Sečovciach. Do Vášho projektu sme sa všetci veľmi radi zapojili. S nápadom prišla naša pani vychovávateľka, s ktorou sme si naplánovali rôzne aktivity a počas záujmovej činnosti v našom ŠKD sme sa veľa naučili, zažili zábavu a radosť.

Po oboznámení sa s priebehom projektu O najzdravšiu triedu sme si spoločne vytvorili veľký plagát , na ktorý sme si prilepili ovečky vystrihnuté z papiera a zavesili na viditeľné miesto. Ovečky sa na nás celý november usmievali a pripomínali nám akú máme mať životosprávu, ako tráviť voľný čas. Pozreli sme si veľmi pútavé CD o baktériách, aby sme nezabúdali na správnu každodennú hygienu. Takto vznikol aj ďalší plagát s názvom Nebojte sa chrípky, ktorý si mohli prezerať aj ostatné deti našej školy. Na maškrtnom popoludní sme si pripravovali zdravé misy plné ovocia a zeleniny v surovom stave . Spoločne sme to skonzumovali. Medzi nami sa našli aj takí, ktorí prvýkrát ochutnali surovú mrkvu. A zachutila. Zoznámili sme sa aj s kamarátmi- vitamínmi A, B1, B12, E, C, ktoré sme objavovali počas celého novembra.

Na výtvarnej záujmovej činnosti sme pracovali tušom a špajlou na tému voľný čas. Bola to zaujímavá práca. Nakresliť špajlou , nechať vyschnúť a vymaľovať vodovými farbami. Viete, ktorý výkres bol najkrajší? Snažili sme sa všetci, ale maliarmi ešte nie sme. Zatiaľ sme si všetky výkresy dali na výstavku v oddelení.

6.12.2009 sa v Auparku v Bratislave uskutočnilo vyhlásenie výsledkov súťaže. Keďže pre nás to je veľká vzdialenosť, s napätím sme na internetovej stránke sledovali, či sa aj na nás usmialo šťastie. A predsa. Z nespočetného množstva detí celého Slovenska boli ocenení aj naši kamaráti v rôznych kategóriách.

V kategórii O ZDRAVÉ PREKVAPENIE sa umiestnili žiaci: Seman Lukáš, Onuščák Samuel, Raničová Laura a Paraska Samuel.

V kategórii O KOLIESKOVÉ KORČULE bola odmenená Juhásová Daniela.

V kategórii O FUTBALOVÚ LOPTU sa umiestnil žiak Bicák Marek z 3.A triedy, ktorá bola do súťaže O najzdravšiu triedu zapojená tiež.

Všetci srdečne ďakujeme. Sme radi, že sa takáto súťaž uskutočnila a tešíme sa na ďalšiu spoluprácu so ŠEDÝM MEDVEĎOM, s OVEČKAMI a možno, že aj s inými zvieratkami.

Deti ŠKD SRDIEČKO v Sečovciach

Vychovávateľka: Sabanová Mária Bc