FOTOGALÉRIA ZO STRETNUTIA

Jesenné stretnutie v ŠKD SRDIEČKO.

Dňa 7.10.2009 sme na pôde našej ZŠ, v ŠKD Srdiečko, privítali milých starých rodičov našich detí. Výchovno-vzdelavacia činnosť v ŠKD je zameraná na nové trendy, ktorými sú inscenačné metódy, animácie , metóda zážitku a dramatizácia. Začlenením týchto metód do edukačného procesu deti získavajú možnosť výberu sebarealizácie, učia sa riadeniu a organizácii, zodpovednosti, pričom sa rozvíjajú ich vedomosti, zručnosti, návyky a postoje.

Pri príležitosti Mesiaca úcty k starším sme pripravili slávnostné posedenie, na ktorom sa stretli babky a dedkovia, ale aj tety a rodičia . V príjemnom prostredí s jesenným nádychom deti prezentovali dramatizácie rozprávok BÚDKA a zmodernizovanú rozprávku AKO DEDKO NAŠIEL ČUDO, na motívy rozprávky Ako dedko ťahal repu. Nechýbalo ani recitačné slovo a ľudová pieseň. O tom , že šport je zdravý v každom veku, nás deti presvedčili v scénke DEŇ ŠPORTU, ktorej obsahom bolo veľa smiechu, humoru a radosti.

Naši milí prváci v pásme CHLIEB ukázali , ako vzniká chlieb. A na koniec si starí rodičia zasúťažili v disciplínach pletenia vianočky z ozajstného cesta a druhou disciplínou bolo so zaviazanými očami nakresliť svoje vnúča. Za hlasného povzbudzovania vnúčat sa starí rodičia v súťažiach veľmi snažili a so splnením úloh sa statočne popasovali, aby nesklamali očakávania detí. Všetci prítomní odmenili súťažiacich búrlivým potleskom.

Po príjemnom posedení pri šálke kávy sme sa rozlúčili s prianím veľa zdravia, šťastia, lásky a potešenia z detí a vnúčat.

Bolo to úžasné popoludnie, stretnutie troch generácií!

Bc. Sabanová Mária