Exkurzia do rozprávok                                fotky

V stredu 20.októbra sa žiaci druhého stupňa vybrali na exkurziu do Košíc.

Najprv sme navštívili múzeum, v ktorom sme si mohli prezrieť krásne šaty z rozprávok, ktoré sú pre nás všetkých určite známe. Tieto šaty nosili známi herci a herečky vo filmoch ako Šialene smutná princezná, Najkrajšia hádanka, Arabela, Z pekla šťastie a mnoho iných. V exkurzii sme pokračovali v galérii Andyho Warhola. Táto výstava nás zaujala najmä tým, že s umením začal už ako malý chlapec. Táto výstava sa netýkala len Andyho Warhola, ale aj jeho matky. Jej obrazy sa týkali hlavne jej domácich miláčikov, teda mačiek, ktoré zbožňovala. Deti tiež mali možnosť rozvíjať svoju tvorivosť, alebo si pozrieť zaujímavý domáci film, ktorý nakrúcal sám Andy Warhol. Hlavnou postavou bola jeho mama, ktorá robila rôzne domáce práce.

Dúfame, že sa žiakom tento výlet do rozprávky páčil.

Natália Bérešová, IX.A