Človeče, nehnevaj sa

Túto hru ľudia poznajú už od dávnych čias. Spomínajú si na ňu naši rodičia, starí rodičia, ale aj prastarí rodičia. V dnešnom vedecky rozvinutom svete sa do popredia dostala počítačová technika. Často sa o nej hovorí, ako o druhej gramotnosti v živote človeka. Hra v živote človeka je najprirodzenejšia aktivita, ktorá prináša deťom radosť, rozvíja osobnosť dieťaťa, podporuje sebarealizáciu a napĺňa jeho potreby.V našom školskom klube detí majú spoločenské hry veľký úspech. Deti majú v odpočinkovej a relaxačnej činnosti ponuku mnohých spoločenských hier, ku ktorým patrí aj staré známe Človeče, nehnevaj sa. Túto klasickú hru sme premenili na netradičnú. Na podlahu chodby sme namaľovali zväčšené pole hry a umelé figúrky nahradili deti. To je teda zábava, smiech a nekonečná komunikácia. Toto zážitkové učenie sa deťom veľmi páči.

Skúste si to aj vy a nezabudnite, že aj pri takejto hre sa dajú tráviť voľné chvíle aj počas prázdnin.

Pozri fotky tu!                                                                                                   Deti ŠKD a Bc. Sabanová, M.