Zdravie je najväčší poklad

V našom ŠKD často rozprávame o zdraví, ktoré je najväčším bohatstvom v živote ľudí. O najväčšiu hodnotu, zdravie, sa musíme starať správnou životosprávou a zdravým životným štýlom. Nie vždy sa nám to však podarí. Stáva sa, že zákerná rakovina zablúdi nielen medzi dospelých, ale aj medzi deti. Títo ľudia sa napriek všetkému trápeniu s chorobou a komplikovanej liečbe snažia o plnohodnotný život. Majú svoje koníčky, záľuby a záujmy.

Jedným z takýchto ľudí je aj Janík Ringoš. Žije na Spiši v malebnej dedinke pod Tatrami v Spišských Tomášovciach. Študuje na umeleckej škole, pretože veľmi rád maľuje. Náš školský klub detí obdaroval svojím prvým umeleckým dielom, ktoré je namaľované obyčajnými fixkami. Nesie názov „DRAK“. My všetci jeho umenie obdivujeme.

Do budúcnosti želáme Janíkovi veľa šťastia, lásky a veľa, veľa zdravia, ktoré tak veľmi potrebuje.   Ktovie, možno z neho raz vyrastie veľký umelec.

Deti ŠKD Srdiečko

1. Jún – MDD

Deti z nášho školského klubu oslavovali MDD. Slnkom zaliate popoludnie prepletali súťažné pokriky, smiech, radosť a povzbudzovania. Súťažili sme v skokoch vo vreci, v preťahovaní lanom, v behu a mnohých iných netradičných disciplínach. To bolo radosti!

Príjemne unavení sme si na záver pozreli v oddelení film „Ľadová doba“.

Ďakujeme za pekné chvíle, zážitky a za sladkú odmenu, ktorú dostali všetky deti.

Deti ŠKD